Lynk & Co 02 vs Renault Megane E-Tech
De Lynk & Co 02 en de Renault Megane E-Tech EV60 zitten qua bereik dicht bij elkaar (445 vs 450 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Lynk & Co 02 (compacte SUV, 2024) naast de Renault Megane E-Tech EV60 (hatchback, 2022): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Lynk & Co 02 | Renault Megane E-Tech EV60 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 66 kWh | 60 kWh |
| WLTP-bereik | 445 km | 450 km |
| Verbruik (berekend) | 14,8 kWh/100 km | 13,3 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 22 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 150 kW | 130 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 30 min | ± 31 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 157 km | ± 151 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,15 | € 3,73 |
| Aandrijving | RWD | FWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Renault Megane E-Tech EV60 voor: 450 versus 445 km, oftewel 5 km (zo'n 1%) verschil.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Lynk & Co 02 voor: 29,8 versus 31,3 minuten, oftewel 1,5 minuten (zo'n 5%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Lynk & Co 02 zo'n 157 km bij en bij de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer 151 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Renault Megane E-Tech EV60 voor: 13,3 versus 14,8 kWh/100 km, oftewel 1,5 kWh/100 km (zo'n 10%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 62,92.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Renault Megane E-Tech EV60 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Lynk & Co 02 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Lynk & Co 02 en Renault Megane E-Tech EV60.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Lynk & Co 02 of de Renault Megane E-Tech EV60?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Lynk & Co 02 indicatief ±30 minuten en bij de Renault Megane E-Tech EV60 ±31 minuten (piek 150 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 22 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Lynk & Co 02 haalt 445 km WLTP, de Renault Megane E-Tech EV60 450 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Lynk & Co 02 ongeveer € 4,15 en met de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer € 3,73, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.