Lynk & Co 02 vs Nio ET5
De Lynk & Co 02 en de Nio ET5 75 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (445 vs 456 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Lynk & Co 02 (compacte SUV, 2024) en de Nio ET5 75 kWh (sedan, 2023) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Lynk & Co 02 | Nio ET5 75 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 66 kWh | 75 kWh |
| WLTP-bereik | 445 km | 456 km |
| Verbruik (berekend) | 14,8 kWh/100 km | 16,4 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 22 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 150 kW | 140 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 30 min | ± 36 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 157 km | ± 132 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,15 | € 4,61 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Nio ET5 75 kWh voor: 456 versus 445 km, oftewel 11 km (zo'n 2%) verschil.
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Lynk & Co 02 beter met 29,8 tegen 36,3 minuten — 6,5 minuten ofwel ±18% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Lynk & Co 02 zo'n 157 km bij en bij de Nio ET5 75 kWh ongeveer 132 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Lynk & Co 02 aan het langste eind met 14,8 om 16,4 kWh/100 km; dat scheelt 1,6 kWh/100 km, ruwweg 10%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 67,87.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lynk & Co 02 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Lynk & Co 02 de meeste punten. Wie de Nio ET5 75 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Lynk & Co 02 en Nio ET5 75 kWh.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Lynk & Co 02 of de Nio ET5 75 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Lynk & Co 02 indicatief ±30 minuten en bij de Nio ET5 75 kWh ±36 minuten (piek 150 vs 140 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Lynk & Co 02 haalt 445 km WLTP, de Nio ET5 75 kWh 456 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Lynk & Co 02 ongeveer € 4,15 en met de Nio ET5 75 kWh ongeveer € 4,61, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Lynk & Co 02 en Nio ET5?
De 150- en 140-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±30 en ±36 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.