EV-database

Lynk & Co 02 vs Kia Niro EV

Met 445 en 460 km WLTP-bereik liggen de Lynk & Co 02 en de Kia Niro EV in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de Lynk & Co 02 (compacte SUV, 2024) naast de Kia Niro EV (compacte SUV, 2022): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkLynk & Co 02Kia Niro EV
Bruikbare accu66 kWh64,8 kWh
WLTP-bereik445 km460 km
Verbruik (berekend)14,8 kWh/100 km14,1 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)150 kW72 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 30 min± 61 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 157 km± 79 km
Thuisladen per 100 km€ 4,15€ 3,94
AandrijvingRWDFWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Kia Niro EV aan het langste eind met 460 om 445 km; dat scheelt 15 km, ruwweg 3%.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Lynk & Co 02 aan het langste eind met 29,8 om 61 minuten; dat scheelt 31,2 minuten, ruwweg 51%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Lynk & Co 02 zo'n 157 km bij en bij de Kia Niro EV ongeveer 79 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Kia Niro EV voor: 14,1 versus 14,8 kWh/100 km, oftewel 0,7 kWh/100 km (zo'n 5%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 31,27 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lynk & Co 02 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de Kia Niro EV heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Kia Niro EV er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Lynk & Co 02 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Lynk & Co 02 en Kia Niro EV.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Lynk & Co 02 of de Kia Niro EV?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Lynk & Co 02 indicatief ±30 minuten en bij de Kia Niro EV ±61 minuten (piek 150 vs 72 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Lynk & Co 02 haalt 445 km WLTP, de Kia Niro EV 460 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Lynk & Co 02 ongeveer € 4,15 en met de Kia Niro EV ongeveer € 3,94, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 66 kWh over 445 km voor de Lynk & Co 02, 64,8 kWh over 460 km voor de Kia Niro EV. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.