Lynk & Co 02 vs Jaguar I-Pace
Lynk & Co 02 of Jaguar I-Pace EV400: op papier 445 en 470 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Lynk & Co 02 (compacte SUV, 2024) en de Jaguar I-Pace EV400 (middelgrote SUV, 2018) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Lynk & Co 02 | Jaguar I-Pace EV400 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 66 kWh | 84,7 kWh |
| WLTP-bereik | 445 km | 470 km |
| Verbruik (berekend) | 14,8 kWh/100 km | 18 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 22 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 150 kW | 104 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 30 min | ± 55 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 157 km | ± 89 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,15 | € 5,05 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Jaguar I-Pace EV400: 470 tegenover 445 km — een verschil van 25 km (±6%).
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Lynk & Co 02: 29,8 tegenover 55,2 minuten — een verschil van 25,4 minuten (±46%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Lynk & Co 02 zo'n 157 km bij en bij de Jaguar I-Pace EV400 ongeveer 89 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Lynk & Co 02 voor: 14,8 versus 18 kWh/100 km, oftewel 3,2 kWh/100 km (zo'n 18%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 133,97 verschil.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lynk & Co 02 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Lynk & Co 02 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Jaguar I-Pace EV400 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Lynk & Co 02 en Jaguar I-Pace EV400.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Lynk & Co 02 of de Jaguar I-Pace EV400?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Lynk & Co 02 indicatief ±30 minuten en bij de Jaguar I-Pace EV400 ±55 minuten (piek 150 vs 104 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Lynk & Co 02 haalt 445 km WLTP, de Jaguar I-Pace EV400 470 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Lynk & Co 02 ongeveer € 4,15 en met de Jaguar I-Pace EV400 ongeveer € 5,05, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 66 kWh over 445 km voor de Lynk & Co 02, 84,7 kWh over 470 km voor de Jaguar I-Pace EV400. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.