EV-database

Lynk & Co 02 vs Hyundai Ioniq 5

Met 445 en 448 km WLTP-bereik liggen de Lynk & Co 02 en de Hyundai Ioniq 5 N in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Lynk & Co 02 (compacte SUV, 2024) en de Hyundai Ioniq 5 N (middelgrote SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkLynk & Co 02Hyundai Ioniq 5 N
Bruikbare accu66 kWh84 kWh
WLTP-bereik445 km448 km
Verbruik (berekend)14,8 kWh/100 km18,8 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)150 kW240 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 30 min± 24 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 157 km± 198 km
Thuisladen per 100 km€ 4,15€ 5,25
AandrijvingRWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Hyundai Ioniq 5 N aan het langste eind met 448 om 445 km; dat scheelt 3 km, ruwweg 1%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Hyundai Ioniq 5 N voor: 23,7 versus 29,8 minuten, oftewel 6,1 minuten (zo'n 20%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±157 km (bij de Lynk & Co 02) tegenover ±198 km (bij de Hyundai Ioniq 5 N) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Lynk & Co 02 beter met 14,8 tegen 18,8 kWh/100 km — 3,9 kWh/100 km ofwel ±21% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 164,58.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lynk & Co 02 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de Hyundai Ioniq 5 N heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Hyundai Ioniq 5 N de meeste punten. Wie de Lynk & Co 02 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Lynk & Co 02 en Hyundai Ioniq 5 N.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Lynk & Co 02 of de Hyundai Ioniq 5 N?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Lynk & Co 02 indicatief ±30 minuten en bij de Hyundai Ioniq 5 N ±24 minuten (piek 150 vs 240 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Lynk & Co 02 haalt 445 km WLTP, de Hyundai Ioniq 5 N 448 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Lynk & Co 02 ongeveer € 4,15 en met de Hyundai Ioniq 5 N ongeveer € 5,25, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.