EV-database

Lynk & Co 02 vs Genesis GV60

De Lynk & Co 02 en de Genesis GV60 Sport zitten qua bereik dicht bij elkaar (445 vs 466 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Lynk & Co 02 (compacte SUV, 2024) en de Genesis GV60 Sport (compacte SUV, 2022) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkLynk & Co 02Genesis GV60 Sport
Bruikbare accu66 kWh77,4 kWh
WLTP-bereik445 km466 km
Verbruik (berekend)14,8 kWh/100 km16,6 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)150 kW240 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 30 min± 22 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 157 km± 224 km
Thuisladen per 100 km€ 4,15€ 4,65
AandrijvingRWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Genesis GV60 Sport aan het langste eind met 466 om 445 km; dat scheelt 21 km, ruwweg 5%.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Genesis GV60 Sport beter met 21,8 tegen 29,8 minuten — 8 minuten ofwel ±27% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±157 km (bij de Lynk & Co 02) tegenover ±224 km (bij de Genesis GV60 Sport) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Lynk & Co 02: 14,8 tegenover 16,6 kWh/100 km — een verschil van 1,8 kWh/100 km (±11%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 74,68 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lynk & Co 02 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de Genesis GV60 Sport heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Genesis GV60 Sport de meeste punten. Wie de Lynk & Co 02 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Lynk & Co 02 en Genesis GV60 Sport.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Lynk & Co 02 of de Genesis GV60 Sport?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Lynk & Co 02 indicatief ±30 minuten en bij de Genesis GV60 Sport ±22 minuten (piek 150 vs 240 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Lynk & Co 02 haalt 445 km WLTP, de Genesis GV60 Sport 466 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Lynk & Co 02 ongeveer € 4,15 en met de Genesis GV60 Sport ongeveer € 4,65, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 66 kWh over 445 km voor de Lynk & Co 02, 77,4 kWh over 466 km voor de Genesis GV60 Sport. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.