EV-database

Lucid Air vs Mercedes-Benz EQS

Lucid Air Touring of Mercedes-Benz EQS 450+: op papier 725 en 733 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Lucid Air Touring (sedan, 2023) naast de Mercedes-Benz EQS 450+ (sedan, 2021): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkLucid Air TouringMercedes-Benz EQS 450+
Bruikbare accu92 kWh108,4 kWh
WLTP-bereik725 km733 km
Verbruik (berekend)12,7 kWh/100 km14,8 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)250 kW200 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 25 min± 37 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 305 km± 210 km
Thuisladen per 100 km€ 3,55€ 4,14
AandrijvingAWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Mercedes-Benz EQS 450+: 733 tegenover 725 km — een verschil van 8 km (±1%).

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Lucid Air Touring voor: 24,9 versus 36,7 minuten, oftewel 11,8 minuten (zo'n 32%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±305 km (bij de Lucid Air Touring) tegenover ±210 km (bij de Mercedes-Benz EQS 450+) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Lucid Air Touring voor: 12,7 versus 14,8 kWh/100 km, oftewel 2,1 kWh/100 km (zo'n 14%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 88,15 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lucid Air Touring met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Lucid Air Touring de meeste punten. Wie de Mercedes-Benz EQS 450+ overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Lucid Air Touring en Mercedes-Benz EQS 450+.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Lucid Air Touring of de Mercedes-Benz EQS 450+?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Lucid Air Touring indicatief ±25 minuten en bij de Mercedes-Benz EQS 450+ ±37 minuten (piek 250 vs 200 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Lucid Air Touring haalt 725 km WLTP, de Mercedes-Benz EQS 450+ 733 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Lucid Air Touring ongeveer € 3,55 en met de Mercedes-Benz EQS 450+ ongeveer € 4,14, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 92 kWh over 725 km voor de Lucid Air Touring, 108,4 kWh over 733 km voor de Mercedes-Benz EQS 450+. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.