EV-database

Leapmotor C10 vs Xpeng G6

Met 420 en 435 km WLTP-bereik liggen de Leapmotor C10 en de Xpeng G6 Standard Range in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Leapmotor C10 (middelgrote SUV, 2024) en de Xpeng G6 Standard Range (middelgrote SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkLeapmotor C10Xpeng G6 Standard Range
Bruikbare accu69,9 kWh66 kWh
WLTP-bereik420 km435 km
Verbruik (berekend)16,6 kWh/100 km15,2 kWh/100 km
AC-laden (max)6,6 kW11 kW
DC-snelladen (piek)84 kW215 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 56 min± 21 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 78 km± 220 km
Thuisladen per 100 km€ 4,66€ 4,25
AandrijvingRWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Xpeng G6 Standard Range voor: 435 versus 420 km, oftewel 15 km (zo'n 4%) verschil.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Xpeng G6 Standard Range aan het langste eind met 20,8 om 56,4 minuten; dat scheelt 35,6 minuten, ruwweg 63%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Leapmotor C10 zo'n 78 km bij en bij de Xpeng G6 Standard Range ongeveer 220 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Xpeng G6 Standard Range beter met 15,2 tegen 16,6 kWh/100 km — 1,5 kWh/100 km ofwel ±9% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 61,76.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Xpeng G6 Standard Range met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de Xpeng G6 Standard Range heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Xpeng G6 Standard Range als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Leapmotor C10 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Leapmotor C10 en Xpeng G6 Standard Range.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Leapmotor C10 of de Xpeng G6 Standard Range?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Leapmotor C10 indicatief ±56 minuten en bij de Xpeng G6 Standard Range ±21 minuten (piek 84 vs 215 kW). AC-laden gaat met maximaal 6,6 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Leapmotor C10 en de Xpeng G6?

Volgens de WLTP-opgave 420 km tegenover 435 km — een verschil van 15 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Leapmotor C10 ongeveer € 4,66 en met de Xpeng G6 Standard Range ongeveer € 4,25, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Leapmotor C10 en Xpeng G6?

De 84- en 215-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±56 en ±21 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.