Leapmotor C10 vs Smart #3
De Leapmotor C10 en de Smart #3 Pro+ zitten qua bereik dicht bij elkaar (420 vs 435 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Leapmotor C10 (middelgrote SUV, 2024) en de Smart #3 Pro+ (compacte SUV, 2023) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Leapmotor C10 | Smart #3 Pro+ |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 69,9 kWh | 62 kWh |
| WLTP-bereik | 420 km | 435 km |
| Verbruik (berekend) | 16,6 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 6,6 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 84 kW | 150 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 56 min | ± 28 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 78 km | ± 163 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,66 | € 3,99 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Smart #3 Pro+: 435 tegenover 420 km — een verschil van 15 km (±4%).
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Smart #3 Pro+ voor: 28 versus 56,4 minuten, oftewel 28,4 minuten (zo'n 50%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±78 km (bij de Leapmotor C10) tegenover ±163 km (bij de Smart #3 Pro+) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Smart #3 Pro+ voor: 14,3 versus 16,6 kWh/100 km, oftewel 2,4 kWh/100 km (zo'n 14%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 100,38.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Smart #3 Pro+ met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Smart #3 Pro+ de meeste punten. Wie de Leapmotor C10 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Leapmotor C10 en Smart #3 Pro+.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Leapmotor C10 of de Smart #3 Pro+?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Leapmotor C10 indicatief ±56 minuten en bij de Smart #3 Pro+ ±28 minuten (piek 84 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 6,6 respectievelijk 22 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Leapmotor C10 haalt 420 km WLTP, de Smart #3 Pro+ 435 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Leapmotor C10 ongeveer € 4,66 en met de Smart #3 Pro+ ongeveer € 3,99, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 69,9 kWh over 420 km voor de Leapmotor C10, 62 kWh over 435 km voor de Smart #3 Pro+. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.