EV-database

Kia Niro EV vs Mini Countryman

Met 460 en 462 km WLTP-bereik liggen de Kia Niro EV en de Mini Countryman E in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Kia Niro EV (compacte SUV, 2022) en de Mini Countryman E (compacte SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkKia Niro EVMini Countryman E
Bruikbare accu64,8 kWh64,6 kWh
WLTP-bereik460 km462 km
Verbruik (berekend)14,1 kWh/100 km14 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)72 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 61 min± 34 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 79 km± 144 km
Thuisladen per 100 km€ 3,94€ 3,92
AandrijvingFWDFWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Mini Countryman E beter met 462 tegen 460 km — 2 km ofwel ±0% uit elkaar.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Mini Countryman E beter met 33,7 tegen 61 minuten — 27,3 minuten ofwel ±45% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±79 km (bij de Kia Niro EV) tegenover ±144 km (bij de Mini Countryman E) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Mini Countryman E beter met 14 tegen 14,1 kWh/100 km — 0,1 kWh/100 km ofwel ±1% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 4,38.

Alleen de Kia Niro EV heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Mini Countryman E de meeste punten. Wie de Kia Niro EV overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Kia Niro EV en Mini Countryman E.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Kia Niro EV of de Mini Countryman E?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia Niro EV indicatief ±61 minuten en bij de Mini Countryman E ±34 minuten (piek 72 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Kia Niro EV haalt 460 km WLTP, de Mini Countryman E 462 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia Niro EV ongeveer € 3,94 en met de Mini Countryman E ongeveer € 3,92, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 64,8 kWh over 460 km voor de Kia Niro EV, 64,6 kWh over 462 km voor de Mini Countryman E. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.