EV-database

Kia EV9 vs Skoda Enyaq Coupé

Met 563 en 570 km WLTP-bereik liggen de Kia EV9 RWD en de Skoda Enyaq Coupé 85 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Kia EV9 RWD (grote SUV, 2023) en de Skoda Enyaq Coupé 85 (middelgrote SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkKia EV9 RWDSkoda Enyaq Coupé 85
Bruikbare accu99,8 kWh77 kWh
WLTP-bereik563 km570 km
Verbruik (berekend)17,7 kWh/100 km13,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)210 kW175 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 32 min± 30 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 184 km± 201 km
Thuisladen per 100 km€ 4,96€ 3,78
AandrijvingRWDRWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Skoda Enyaq Coupé 85: 570 tegenover 563 km — een verschil van 7 km (±1%).

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Skoda Enyaq Coupé 85 voor: 29,8 versus 32,2 minuten, oftewel 2,4 minuten (zo'n 7%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Kia EV9 RWD zo'n 184 km bij en bij de Skoda Enyaq Coupé 85 ongeveer 201 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Skoda Enyaq Coupé 85 aan het langste eind met 13,5 om 17,7 kWh/100 km; dat scheelt 4,2 kWh/100 km, ruwweg 24%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 177,14.

Alleen de Kia EV9 RWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Skoda Enyaq Coupé 85 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Kia EV9 RWD niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Kia EV9 RWD en Skoda Enyaq Coupé 85.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Kia EV9 RWD of de Skoda Enyaq Coupé 85?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV9 RWD indicatief ±32 minuten en bij de Skoda Enyaq Coupé 85 ±30 minuten (piek 210 vs 175 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Kia EV9 en de Skoda Enyaq Coupé?

Volgens de WLTP-opgave 563 km tegenover 570 km — een verschil van 7 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV9 RWD ongeveer € 4,96 en met de Skoda Enyaq Coupé 85 ongeveer € 3,78, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Kia EV9 en Skoda Enyaq Coupé?

De 210- en 175-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±32 en ±30 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.