EV-database

Kia EV9 vs BMW iX

Kia EV9 RWD of BMW iX M60: op papier 563 en 566 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de Kia EV9 RWD (grote SUV, 2023) en de BMW iX M60 (grote SUV, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkKia EV9 RWDBMW iX M60
Bruikbare accu99,8 kWh105 kWh
WLTP-bereik563 km566 km
Verbruik (berekend)17,7 kWh/100 km18,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)210 kW195 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 32 min± 36 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 184 km± 163 km
Thuisladen per 100 km€ 4,96€ 5,19
AandrijvingRWDAWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de BMW iX M60 aan het langste eind met 566 om 563 km; dat scheelt 3 km, ruwweg 1%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Kia EV9 RWD voor: 32,2 versus 36,5 minuten, oftewel 4,3 minuten (zo'n 12%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Kia EV9 RWD zo'n 184 km bij en bij de BMW iX M60 ongeveer 163 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Kia EV9 RWD beter met 17,7 tegen 18,6 kWh/100 km — 0,8 kWh/100 km ofwel ±4% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 34,64 verschil.

Alleen de Kia EV9 RWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Kia EV9 RWD de meeste punten. Wie de BMW iX M60 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Kia EV9 RWD en BMW iX M60.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Kia EV9 RWD of de BMW iX M60?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV9 RWD indicatief ±32 minuten en bij de BMW iX M60 ±36 minuten (piek 210 vs 195 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Kia EV9 en de BMW iX?

Volgens de WLTP-opgave 563 km tegenover 566 km — een verschil van 3 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV9 RWD ongeveer € 4,96 en met de BMW iX M60 ongeveer € 5,19, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Kia EV9 en BMW iX?

De 210- en 195-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±32 en ±36 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.