EV-database

Kia EV6 vs Citroën ë-C4 X

Kia EV6 GT of Citroën ë-C4 X 54 kWh: op papier 424 en 425 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de Kia EV6 GT (middelgrote SUV, 2022) en de Citroën ë-C4 X 54 kWh (sedan, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkKia EV6 GTCitroën ë-C4 X 54 kWh
Bruikbare accu77,4 kWh48,1 kWh
WLTP-bereik424 km425 km
Verbruik (berekend)18,3 kWh/100 km11,3 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)240 kW100 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 22 min± 33 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 204 km± 137 km
Thuisladen per 100 km€ 5,11€ 3,17
AandrijvingAWDFWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Citroën ë-C4 X 54 kWh: 425 tegenover 424 km — een verschil van 1 km (±0%).

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Kia EV6 GT: 21,8 tegenover 32,6 minuten — een verschil van 10,7 minuten (±33%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Kia EV6 GT zo'n 204 km bij en bij de Citroën ë-C4 X 54 kWh ongeveer 137 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Citroën ë-C4 X 54 kWh aan het langste eind met 11,3 om 18,3 kWh/100 km; dat scheelt 6,9 kWh/100 km, ruwweg 38%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 291,36.

Alleen de Kia EV6 GT heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Citroën ë-C4 X 54 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Kia EV6 GT kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Kia EV6 GT en Citroën ë-C4 X 54 kWh.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Kia EV6 GT of de Citroën ë-C4 X 54 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV6 GT indicatief ±22 minuten en bij de Citroën ë-C4 X 54 kWh ±33 minuten (piek 240 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Kia EV6 en de Citroën ë-C4 X?

Volgens de WLTP-opgave 424 km tegenover 425 km — een verschil van 1 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV6 GT ongeveer € 5,11 en met de Citroën ë-C4 X 54 kWh ongeveer € 3,17, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Kia EV6 en Citroën ë-C4 X?

De 240- en 100-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±22 en ±33 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.