EV-database

Kia EV4 vs Porsche Taycan

Met 630 en 642 km WLTP-bereik liggen de Kia EV4 81 kWh en de Porsche Taycan 4S in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de Kia EV4 81 kWh (hatchback, 2025) naast de Porsche Taycan 4S (sportieve EV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkKia EV4 81 kWhPorsche Taycan 4S
Bruikbare accu81,4 kWh97 kWh
WLTP-bereik630 km642 km
Verbruik (berekend)12,9 kWh/100 km15,1 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)128 kW320 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 43 min± 21 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 154 km± 328 km
Thuisladen per 100 km€ 3,62€ 4,23
AandrijvingFWDAWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Porsche Taycan 4S beter met 642 tegen 630 km — 12 km ofwel ±2% uit elkaar.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Porsche Taycan 4S aan het langste eind met 20,5 om 43,1 minuten; dat scheelt 22,5 minuten, ruwweg 52%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Kia EV4 81 kWh zo'n 154 km bij en bij de Porsche Taycan 4S ongeveer 328 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Kia EV4 81 kWh beter met 12,9 tegen 15,1 kWh/100 km — 2,2 kWh/100 km ofwel ±14% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 91,91.

Alleen de Kia EV4 81 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Porsche Taycan 4S er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Kia EV4 81 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Kia EV4 81 kWh en Porsche Taycan 4S.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Kia EV4 81 kWh of de Porsche Taycan 4S?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV4 81 kWh indicatief ±43 minuten en bij de Porsche Taycan 4S ±21 minuten (piek 128 vs 320 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Kia EV4 en de Porsche Taycan?

Volgens de WLTP-opgave 630 km tegenover 642 km — een verschil van 12 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV4 81 kWh ongeveer € 3,62 en met de Porsche Taycan 4S ongeveer € 4,23, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.