EV-database

Kia EV4 vs Mercedes-Benz EQS

Met 630 en 733 km WLTP-bereik liggen de Kia EV4 81 kWh en de Mercedes-Benz EQS 450+ in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Kia EV4 81 kWh (hatchback, 2025) en de Mercedes-Benz EQS 450+ (sedan, 2021) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkKia EV4 81 kWhMercedes-Benz EQS 450+
Bruikbare accu81,4 kWh108,4 kWh
WLTP-bereik630 km733 km
Verbruik (berekend)12,9 kWh/100 km14,8 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)128 kW200 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 43 min± 37 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 154 km± 210 km
Thuisladen per 100 km€ 3,62€ 4,14
AandrijvingFWDRWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Mercedes-Benz EQS 450+ beter met 733 tegen 630 km — 103 km ofwel ±16% uit elkaar.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Mercedes-Benz EQS 450+ voor: 36,7 versus 43,1 minuten, oftewel 6,4 minuten (zo'n 15%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Kia EV4 81 kWh zo'n 154 km bij en bij de Mercedes-Benz EQS 450+ ongeveer 210 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Kia EV4 81 kWh voor: 12,9 versus 14,8 kWh/100 km, oftewel 1,9 kWh/100 km (zo'n 13%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 78,45 verschil.

Alleen de Kia EV4 81 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Mercedes-Benz EQS 450+ als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Kia EV4 81 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Kia EV4 81 kWh en Mercedes-Benz EQS 450+.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Kia EV4 81 kWh of de Mercedes-Benz EQS 450+?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV4 81 kWh indicatief ±43 minuten en bij de Mercedes-Benz EQS 450+ ±37 minuten (piek 128 vs 200 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Kia EV4 en de Mercedes-Benz EQS?

Volgens de WLTP-opgave 630 km tegenover 733 km — een verschil van 103 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV4 81 kWh ongeveer € 3,62 en met de Mercedes-Benz EQS 450+ ongeveer € 4,14, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 81,4 kWh over 630 km voor de Kia EV4 81 kWh, 108,4 kWh over 733 km voor de Mercedes-Benz EQS 450+. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.