EV-database

Kia EV4 vs Lucid Air

De Kia EV4 81 kWh en de Lucid Air Touring zitten qua bereik dicht bij elkaar (630 vs 725 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Kia EV4 81 kWh (hatchback, 2025) naast de Lucid Air Touring (sedan, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkKia EV4 81 kWhLucid Air Touring
Bruikbare accu81,4 kWh92 kWh
WLTP-bereik630 km725 km
Verbruik (berekend)12,9 kWh/100 km12,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)128 kW250 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 43 min± 25 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 154 km± 305 km
Thuisladen per 100 km€ 3,62€ 3,55
AandrijvingFWDAWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Lucid Air Touring voor: 725 versus 630 km, oftewel 95 km (zo'n 15%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Lucid Air Touring: 24,9 tegenover 43,1 minuten — een verschil van 18,2 minuten (±42%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±154 km (bij de Kia EV4 81 kWh) tegenover ±305 km (bij de Lucid Air Touring) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Lucid Air Touring beter met 12,7 tegen 12,9 kWh/100 km — 0,2 kWh/100 km ofwel ±2% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 9,70.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lucid Air Touring met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de Kia EV4 81 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Lucid Air Touring als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Kia EV4 81 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Kia EV4 81 kWh en Lucid Air Touring.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Kia EV4 81 kWh of de Lucid Air Touring?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV4 81 kWh indicatief ±43 minuten en bij de Lucid Air Touring ±25 minuten (piek 128 vs 250 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Kia EV4 81 kWh haalt 630 km WLTP, de Lucid Air Touring 725 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV4 81 kWh ongeveer € 3,62 en met de Lucid Air Touring ongeveer € 3,55, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Kia EV4 en Lucid Air?

De 128- en 250-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±43 en ±25 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.