EV-database

Kia EV4 vs Renault Megane E-Tech

Met 440 en 450 km WLTP-bereik liggen de Kia EV4 58 kWh en de Renault Megane E-Tech EV60 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Kia EV4 58 kWh (hatchback, 2025) en de Renault Megane E-Tech EV60 (hatchback, 2022) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkKia EV4 58 kWhRenault Megane E-Tech EV60
Bruikbare accu58,3 kWh60 kWh
WLTP-bereik440 km450 km
Verbruik (berekend)13,2 kWh/100 km13,3 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)102 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 39 min± 31 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 119 km± 151 km
Thuisladen per 100 km€ 3,71€ 3,73
AandrijvingFWDFWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Renault Megane E-Tech EV60: 450 tegenover 440 km — een verschil van 10 km (±2%).

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Renault Megane E-Tech EV60 aan het langste eind met 31,3 om 38,7 minuten; dat scheelt 7,5 minuten, ruwweg 19%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±119 km (bij de Kia EV4 58 kWh) tegenover ±151 km (bij de Renault Megane E-Tech EV60) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Kia EV4 58 kWh aan het langste eind met 13,2 om 13,3 kWh/100 km; dat scheelt 0,1 kWh/100 km, ruwweg 1%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 3,50.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Megane E-Tech EV60 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de Kia EV4 58 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Renault Megane E-Tech EV60 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Kia EV4 58 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Kia EV4 58 kWh en Renault Megane E-Tech EV60.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Kia EV4 58 kWh of de Renault Megane E-Tech EV60?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV4 58 kWh indicatief ±39 minuten en bij de Renault Megane E-Tech EV60 ±31 minuten (piek 102 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Kia EV4 58 kWh haalt 440 km WLTP, de Renault Megane E-Tech EV60 450 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV4 58 kWh ongeveer € 3,71 en met de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer € 3,73, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Kia EV4 en Renault Megane E-Tech?

De 102- en 130-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±39 en ±31 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.