Kia EV4 vs Mini Countryman
Met 440 en 462 km WLTP-bereik liggen de Kia EV4 58 kWh en de Mini Countryman E in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
In deze datavergelijking leggen we de Kia EV4 58 kWh (hatchback, 2025) naast de Mini Countryman E (compacte SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Kia EV4 58 kWh | Mini Countryman E |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 58,3 kWh | 64,6 kWh |
| WLTP-bereik | 440 km | 462 km |
| Verbruik (berekend) | 13,2 kWh/100 km | 14 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 102 kW | 130 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 39 min | ± 34 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 119 km | ± 144 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,71 | € 3,92 |
| Aandrijving | FWD | FWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de Mini Countryman E beter met 462 tegen 440 km — 22 km ofwel ±5% uit elkaar.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Mini Countryman E aan het langste eind met 33,7 om 38,7 minuten; dat scheelt 5,1 minuten, ruwweg 13%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±119 km (bij de Kia EV4 58 kWh) tegenover ±144 km (bij de Mini Countryman E) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Kia EV4 58 kWh: 13,2 tegenover 14 kWh/100 km — een verschil van 0,7 kWh/100 km (±5%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 30,77.
Alleen de Kia EV4 58 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Mini Countryman E er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Kia EV4 58 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Kia EV4 58 kWh en Mini Countryman E.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Kia EV4 58 kWh of de Mini Countryman E?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV4 58 kWh indicatief ±39 minuten en bij de Mini Countryman E ±34 minuten (piek 102 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Kia EV4 58 kWh haalt 440 km WLTP, de Mini Countryman E 462 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV4 58 kWh ongeveer € 3,71 en met de Mini Countryman E ongeveer € 3,92, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.