EV-database

Kia EV4 vs Lynk & Co 02

Met 440 en 445 km WLTP-bereik liggen de Kia EV4 58 kWh en de Lynk & Co 02 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Kia EV4 58 kWh (hatchback, 2025) en de Lynk & Co 02 (compacte SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkKia EV4 58 kWhLynk & Co 02
Bruikbare accu58,3 kWh66 kWh
WLTP-bereik440 km445 km
Verbruik (berekend)13,2 kWh/100 km14,8 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)102 kW150 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 39 min± 30 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 119 km± 157 km
Thuisladen per 100 km€ 3,71€ 4,15
AandrijvingFWDRWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Lynk & Co 02: 445 tegenover 440 km — een verschil van 5 km (±1%).

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Lynk & Co 02 voor: 29,8 versus 38,7 minuten, oftewel 8,9 minuten (zo'n 23%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±119 km (bij de Kia EV4 58 kWh) tegenover ±157 km (bij de Lynk & Co 02) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Kia EV4 58 kWh beter met 13,2 tegen 14,8 kWh/100 km — 1,6 kWh/100 km ofwel ±11% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 66,42.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lynk & Co 02 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de Kia EV4 58 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Lynk & Co 02 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Kia EV4 58 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Kia EV4 58 kWh en Lynk & Co 02.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Kia EV4 58 kWh of de Lynk & Co 02?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Kia EV4 58 kWh indicatief ±39 minuten en bij de Lynk & Co 02 ±30 minuten (piek 102 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Kia EV4 en de Lynk & Co 02?

Volgens de WLTP-opgave 440 km tegenover 445 km — een verschil van 5 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Kia EV4 58 kWh ongeveer € 3,71 en met de Lynk & Co 02 ongeveer € 4,15, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.