EV-database

Jaguar I-Pace vs Nissan Ariya

Met 470 en 500 km WLTP-bereik liggen de Jaguar I-Pace EV400 en de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Jaguar I-Pace EV400 (middelgrote SUV, 2018) en de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh (middelgrote SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkJaguar I-Pace EV400Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh
Bruikbare accu84,7 kWh87 kWh
WLTP-bereik470 km500 km
Verbruik (berekend)18 kWh/100 km17,4 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)104 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 55 min± 45 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 89 km± 116 km
Thuisladen per 100 km€ 5,05€ 4,87
AandrijvingAWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh: 500 tegenover 470 km — een verschil van 30 km (±6%).

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh aan het langste eind met 45,3 om 55,2 minuten; dat scheelt 9,8 minuten, ruwweg 18%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Jaguar I-Pace EV400 zo'n 89 km bij en bij de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh ongeveer 116 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh voor: 17,4 versus 18 kWh/100 km, oftewel 0,6 kWh/100 km (zo'n 3%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 26,09 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Jaguar I-Pace EV400 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Jaguar I-Pace EV400 en Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Jaguar I-Pace EV400 of de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Jaguar I-Pace EV400 indicatief ±55 minuten en bij de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh ±45 minuten (piek 104 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Jaguar I-Pace en de Nissan Ariya?

Volgens de WLTP-opgave 470 km tegenover 500 km — een verschil van 30 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Jaguar I-Pace EV400 ongeveer € 5,05 en met de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh ongeveer € 4,87, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 84,7 kWh over 470 km voor de Jaguar I-Pace EV400, 87 kWh over 500 km voor de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.