EV-database

Jaguar I-Pace vs MG S5 EV

Met 470 en 480 km WLTP-bereik liggen de Jaguar I-Pace EV400 en de MG S5 EV 64 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de Jaguar I-Pace EV400 (middelgrote SUV, 2018) naast de MG S5 EV 64 kWh (compacte SUV, 2025): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkJaguar I-Pace EV400MG S5 EV 64 kWh
Bruikbare accu84,7 kWh62 kWh
WLTP-bereik470 km480 km
Verbruik (berekend)18 kWh/100 km12,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)104 kW139 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 55 min± 30 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 89 km± 167 km
Thuisladen per 100 km€ 5,05€ 3,62
AandrijvingAWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de MG S5 EV 64 kWh beter met 480 tegen 470 km — 10 km ofwel ±2% uit elkaar.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de MG S5 EV 64 kWh: 30,2 tegenover 55,2 minuten — een verschil van 25 minuten (±45%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Jaguar I-Pace EV400 zo'n 89 km bij en bij de MG S5 EV 64 kWh ongeveer 167 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de MG S5 EV 64 kWh: 12,9 tegenover 18 kWh/100 km — een verschil van 5,1 kWh/100 km (±28%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 214,39.

Alleen de MG S5 EV 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de MG S5 EV 64 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Jaguar I-Pace EV400 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Jaguar I-Pace EV400 en MG S5 EV 64 kWh.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Jaguar I-Pace EV400 of de MG S5 EV 64 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Jaguar I-Pace EV400 indicatief ±55 minuten en bij de MG S5 EV 64 kWh ±30 minuten (piek 104 vs 139 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Jaguar I-Pace en de MG S5 EV?

Volgens de WLTP-opgave 470 km tegenover 480 km — een verschil van 10 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Jaguar I-Pace EV400 ongeveer € 5,05 en met de MG S5 EV 64 kWh ongeveer € 3,62, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Jaguar I-Pace en MG S5 EV?

De 104- en 139-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±55 en ±30 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.