EV-database

Jaguar I-Pace vs BYD Sealion 7

Met 470 en 482 km WLTP-bereik liggen de Jaguar I-Pace EV400 en de BYD Sealion 7 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Jaguar I-Pace EV400 (middelgrote SUV, 2018) en de BYD Sealion 7 (middelgrote SUV, 2025) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkJaguar I-Pace EV400BYD Sealion 7
Bruikbare accu84,7 kWh82,5 kWh
WLTP-bereik470 km482 km
Verbruik (berekend)18 kWh/100 km17,1 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)104 kW150 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 55 min± 37 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 89 km± 136 km
Thuisladen per 100 km€ 5,05€ 4,79
AandrijvingAWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de BYD Sealion 7: 482 tegenover 470 km — een verschil van 12 km (±3%).

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de BYD Sealion 7 aan het langste eind met 37,3 om 55,2 minuten; dat scheelt 17,9 minuten, ruwweg 32%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Jaguar I-Pace EV400 zo'n 89 km bij en bij de BYD Sealion 7 ongeveer 136 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de BYD Sealion 7 beter met 17,1 tegen 18 kWh/100 km — 0,9 kWh/100 km ofwel ±5% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 38,01.

Alleen de BYD Sealion 7 heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de BYD Sealion 7 de meeste punten. Wie de Jaguar I-Pace EV400 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Jaguar I-Pace EV400 en BYD Sealion 7.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Jaguar I-Pace EV400 of de BYD Sealion 7?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Jaguar I-Pace EV400 indicatief ±55 minuten en bij de BYD Sealion 7 ±37 minuten (piek 104 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Jaguar I-Pace EV400 haalt 470 km WLTP, de BYD Sealion 7 482 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Jaguar I-Pace EV400 ongeveer € 5,05 en met de BYD Sealion 7 ongeveer € 4,79, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Jaguar I-Pace en BYD Sealion 7?

De 104- en 150-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±55 en ±37 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.