Hyundai Ioniq 6 vs Lynk & Co 02
Met 429 en 445 km WLTP-bereik liggen de Hyundai Ioniq 6 53 kWh en de Lynk & Co 02 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Hyundai Ioniq 6 53 kWh (sedan, 2023) en de Lynk & Co 02 (compacte SUV, 2024) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Hyundai Ioniq 6 53 kWh | Lynk & Co 02 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 53 kWh | 66 kWh |
| WLTP-bereik | 429 km | 445 km |
| Verbruik (berekend) | 12,4 kWh/100 km | 14,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 175 kW | 150 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 21 min | ± 30 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 220 km | ± 157 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,46 | € 4,15 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de Lynk & Co 02 beter met 445 tegen 429 km — 16 km ofwel ±4% uit elkaar.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Hyundai Ioniq 6 53 kWh aan het langste eind met 20,5 om 29,8 minuten; dat scheelt 9,3 minuten, ruwweg 31%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Hyundai Ioniq 6 53 kWh zo'n 220 km bij en bij de Lynk & Co 02 ongeveer 157 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Hyundai Ioniq 6 53 kWh: 12,4 tegenover 14,8 kWh/100 km — een verschil van 2,5 kWh/100 km (±17%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 104,04.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lynk & Co 02 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Alleen de Hyundai Ioniq 6 53 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Hyundai Ioniq 6 53 kWh de meeste punten. Wie de Lynk & Co 02 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Hyundai Ioniq 6 53 kWh en Lynk & Co 02.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Hyundai Ioniq 6 53 kWh of de Lynk & Co 02?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Hyundai Ioniq 6 53 kWh indicatief ±21 minuten en bij de Lynk & Co 02 ±30 minuten (piek 175 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Hyundai Ioniq 6 en de Lynk & Co 02?
Volgens de WLTP-opgave 429 km tegenover 445 km — een verschil van 16 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Hyundai Ioniq 6 53 kWh ongeveer € 3,46 en met de Lynk & Co 02 ongeveer € 4,15, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.