EV-database

Hyundai Ioniq 5 vs Nio ET5

Hyundai Ioniq 5 N of Nio ET5 75 kWh: op papier 448 en 456 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Hyundai Ioniq 5 N (middelgrote SUV, 2024) en de Nio ET5 75 kWh (sedan, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkHyundai Ioniq 5 NNio ET5 75 kWh
Bruikbare accu84 kWh75 kWh
WLTP-bereik448 km456 km
Verbruik (berekend)18,8 kWh/100 km16,4 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)240 kW140 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 24 min± 36 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 198 km± 132 km
Thuisladen per 100 km€ 5,25€ 4,61
AandrijvingAWDAWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Nio ET5 75 kWh aan het langste eind met 456 om 448 km; dat scheelt 8 km, ruwweg 2%.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Hyundai Ioniq 5 N beter met 23,7 tegen 36,3 minuten — 12,6 minuten ofwel ±35% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Hyundai Ioniq 5 N zo'n 198 km bij en bij de Nio ET5 75 kWh ongeveer 132 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Nio ET5 75 kWh: 16,4 tegenover 18,8 kWh/100 km — een verschil van 2,3 kWh/100 km (±12%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 96,71 verschil.

Alleen de Hyundai Ioniq 5 N heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Nio ET5 75 kWh de meeste punten. Wie de Hyundai Ioniq 5 N overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Hyundai Ioniq 5 N en Nio ET5 75 kWh.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Hyundai Ioniq 5 N of de Nio ET5 75 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Hyundai Ioniq 5 N indicatief ±24 minuten en bij de Nio ET5 75 kWh ±36 minuten (piek 240 vs 140 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Hyundai Ioniq 5 en de Nio ET5?

Volgens de WLTP-opgave 448 km tegenover 456 km — een verschil van 8 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Hyundai Ioniq 5 N ongeveer € 5,25 en met de Nio ET5 75 kWh ongeveer € 4,61, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Hyundai Ioniq 5 en Nio ET5?

De 240- en 140-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±24 en ±36 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.