EV-database

Hyundai Ioniq 5 vs Xpeng G9

De Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD en de Xpeng G9 Long Range zitten qua bereik dicht bij elkaar (507 vs 520 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD (middelgrote SUV, 2023) en de Xpeng G9 Long Range (grote SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkHyundai Ioniq 5 77 kWh RWDXpeng G9 Long Range
Bruikbare accu77,4 kWh93,1 kWh
WLTP-bereik507 km520 km
Verbruik (berekend)15,3 kWh/100 km17,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)235 kW300 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 22 min± 21 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 239 km± 260 km
Thuisladen per 100 km€ 4,27€ 5,01
AandrijvingRWDRWD
V2Ljaja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Xpeng G9 Long Range aan het langste eind met 520 om 507 km; dat scheelt 13 km, ruwweg 3%.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Xpeng G9 Long Range beter met 21 tegen 22,3 minuten — 1,3 minuten ofwel ±6% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±239 km (bij de Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD) tegenover ±260 km (bij de Xpeng G9 Long Range) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD aan het langste eind met 15,3 om 17,9 kWh/100 km; dat scheelt 2,6 kWh/100 km, ruwweg 15%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 110,78 verschil.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Xpeng G9 Long Range er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD en Xpeng G9 Long Range.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD of de Xpeng G9 Long Range?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD indicatief ±22 minuten en bij de Xpeng G9 Long Range ±21 minuten (piek 235 vs 300 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Hyundai Ioniq 5 en de Xpeng G9?

Volgens de WLTP-opgave 507 km tegenover 520 km — een verschil van 13 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Hyundai Ioniq 5 77 kWh RWD ongeveer € 4,27 en met de Xpeng G9 Long Range ongeveer € 5,01, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Hyundai Ioniq 5 en Xpeng G9?

De 235- en 300-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±22 en ±21 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.