EV-database

Hyundai Ioniq 5 vs Nissan Ariya

Met 481 en 500 km WLTP-bereik liggen de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD en de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD (middelgrote SUV, 2023) en de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh (middelgrote SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkHyundai Ioniq 5 77 kWh AWDNissan Ariya e-4ORCE 87 kWh
Bruikbare accu77,4 kWh87 kWh
WLTP-bereik481 km500 km
Verbruik (berekend)16,1 kWh/100 km17,4 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)235 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 22 min± 45 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 226 km± 116 km
Thuisladen per 100 km€ 4,51€ 4,87
AandrijvingAWDAWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh aan het langste eind met 500 om 481 km; dat scheelt 19 km, ruwweg 4%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD voor: 22,3 versus 45,3 minuten, oftewel 23 minuten (zo'n 51%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±226 km (bij de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD) tegenover ±116 km (bij de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD: 16,1 tegenover 17,4 kWh/100 km — een verschil van 1,3 kWh/100 km (±8%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 54,96 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD en Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD of de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD indicatief ±22 minuten en bij de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh ±45 minuten (piek 235 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Hyundai Ioniq 5 en de Nissan Ariya?

Volgens de WLTP-opgave 481 km tegenover 500 km — een verschil van 19 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD ongeveer € 4,51 en met de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh ongeveer € 4,87, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Hyundai Ioniq 5 en Nissan Ariya?

De 235- en 130-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±22 en ±45 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.