EV-database

Hyundai Inster vs Volvo EX30

Met 327 en 344 km WLTP-bereik liggen de Hyundai Inster Standard Range en de Volvo EX30 Single Motor in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de Hyundai Inster Standard Range (stadsauto, 2025) naast de Volvo EX30 Single Motor (compacte SUV, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkHyundai Inster Standard RangeVolvo EX30 Single Motor
Bruikbare accu42 kWh49 kWh
WLTP-bereik327 km344 km
Verbruik (berekend)12,8 kWh/100 km14,2 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)85 kW134 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 33 min± 25 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 103 km± 146 km
Thuisladen per 100 km€ 3,60€ 3,99
AandrijvingFWDRWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Volvo EX30 Single Motor voor: 344 versus 327 km, oftewel 17 km (zo'n 5%) verschil.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Volvo EX30 Single Motor aan het langste eind met 24,8 om 33,5 minuten; dat scheelt 8,7 minuten, ruwweg 26%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±103 km (bij de Hyundai Inster Standard Range) tegenover ±146 km (bij de Volvo EX30 Single Motor) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Hyundai Inster Standard Range aan het langste eind met 12,8 om 14,2 kWh/100 km; dat scheelt 1,4 kWh/100 km, ruwweg 10%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 58,81.

Alleen de Hyundai Inster Standard Range heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Volvo EX30 Single Motor de meeste punten. Wie de Hyundai Inster Standard Range overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Hyundai Inster Standard Range en Volvo EX30 Single Motor.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Hyundai Inster Standard Range of de Volvo EX30 Single Motor?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Hyundai Inster Standard Range indicatief ±33 minuten en bij de Volvo EX30 Single Motor ±25 minuten (piek 85 vs 134 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Hyundai Inster en de Volvo EX30?

Volgens de WLTP-opgave 327 km tegenover 344 km — een verschil van 17 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Hyundai Inster Standard Range ongeveer € 3,60 en met de Volvo EX30 Single Motor ongeveer € 3,99, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.