Hyundai Inster vs MG S5 EV
De Hyundai Inster Standard Range en de MG S5 EV 49 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (327 vs 340 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Hyundai Inster Standard Range (stadsauto, 2025) naast de MG S5 EV 49 kWh (compacte SUV, 2025): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Hyundai Inster Standard Range | MG S5 EV 49 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 42 kWh | 47 kWh |
| WLTP-bereik | 327 km | 340 km |
| Verbruik (berekend) | 12,8 kWh/100 km | 13,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 85 kW | 120 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 33 min | ± 27 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 103 km | ± 135 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,60 | € 3,87 |
| Aandrijving | FWD | RWD |
| V2L | ja | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de MG S5 EV 49 kWh aan het langste eind met 340 om 327 km; dat scheelt 13 km, ruwweg 4%.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de MG S5 EV 49 kWh aan het langste eind met 26,5 om 33,5 minuten; dat scheelt 6,9 minuten, ruwweg 21%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Hyundai Inster Standard Range zo'n 103 km bij en bij de MG S5 EV 49 kWh ongeveer 135 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Hyundai Inster Standard Range aan het langste eind met 12,8 om 13,8 kWh/100 km; dat scheelt 1 kWh/100 km, ruwweg 7%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 41,14.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de MG S5 EV 49 kWh de meeste punten. Wie de Hyundai Inster Standard Range overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Hyundai Inster Standard Range en MG S5 EV 49 kWh.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Hyundai Inster Standard Range of de MG S5 EV 49 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Hyundai Inster Standard Range indicatief ±33 minuten en bij de MG S5 EV 49 kWh ±27 minuten (piek 85 vs 120 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Hyundai Inster en de MG S5 EV?
Volgens de WLTP-opgave 327 km tegenover 340 km — een verschil van 13 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Hyundai Inster Standard Range ongeveer € 3,60 en met de MG S5 EV 49 kWh ongeveer € 3,87, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.