Hyundai Inster vs MG MG4
De Hyundai Inster Standard Range en de MG MG4 Standard 51 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (327 vs 350 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Hyundai Inster Standard Range (stadsauto, 2025) naast de MG MG4 Standard 51 kWh (hatchback, 2022): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Hyundai Inster Standard Range | MG MG4 Standard 51 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 42 kWh | 50,8 kWh |
| WLTP-bereik | 327 km | 350 km |
| Verbruik (berekend) | 12,8 kWh/100 km | 14,5 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 6,6 kW |
| DC-snelladen (piek) | 85 kW | 117 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 33 min | ± 29 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 103 km | ± 125 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,60 | € 4,06 |
| Aandrijving | FWD | RWD |
| V2L | ja | ja |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de MG MG4 Standard 51 kWh beter met 350 tegen 327 km — 23 km ofwel ±7% uit elkaar.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de MG MG4 Standard 51 kWh: 29,4 tegenover 33,5 minuten — een verschil van 4,1 minuten (±12%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Hyundai Inster Standard Range zo'n 103 km bij en bij de MG MG4 Standard 51 kWh ongeveer 125 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Hyundai Inster Standard Range aan het langste eind met 12,8 om 14,5 kWh/100 km; dat scheelt 1,7 kWh/100 km, ruwweg 12%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 70,15.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Hyundai Inster Standard Range met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de MG MG4 Standard 51 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Hyundai Inster Standard Range niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Hyundai Inster Standard Range en MG MG4 Standard 51 kWh.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Hyundai Inster Standard Range of de MG MG4 Standard 51 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Hyundai Inster Standard Range indicatief ±33 minuten en bij de MG MG4 Standard 51 kWh ±29 minuten (piek 85 vs 117 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 6,6 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Hyundai Inster Standard Range haalt 327 km WLTP, de MG MG4 Standard 51 kWh 350 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Hyundai Inster Standard Range ongeveer € 3,60 en met de MG MG4 Standard 51 kWh ongeveer € 4,06, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Hyundai Inster en MG MG4?
De 85- en 117-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±33 en ±29 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.