Hyundai Inster vs Abarth 600e
De Hyundai Inster Standard Range en de Abarth 600e zitten qua bereik dicht bij elkaar (327 vs 334 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Hyundai Inster Standard Range (stadsauto, 2025) en de Abarth 600e (compacte SUV, 2024) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Hyundai Inster Standard Range | Abarth 600e |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 42 kWh | 51 kWh |
| WLTP-bereik | 327 km | 334 km |
| Verbruik (berekend) | 12,8 kWh/100 km | 15,3 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 85 kW | 100 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 33 min | ± 35 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 103 km | ± 102 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,60 | € 4,28 |
| Aandrijving | FWD | FWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Abarth 600e aan het langste eind met 334 om 327 km; dat scheelt 7 km, ruwweg 2%.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Hyundai Inster Standard Range voor: 33,5 versus 34,5 minuten, oftewel 1,1 minuten (zo'n 3%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±103 km (bij de Hyundai Inster Standard Range) tegenover ±102 km (bij de Abarth 600e) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Hyundai Inster Standard Range beter met 12,8 tegen 15,3 kWh/100 km — 2,4 kWh/100 km ofwel ±16% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 101,87.
Alleen de Hyundai Inster Standard Range heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Hyundai Inster Standard Range er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Abarth 600e kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Hyundai Inster Standard Range en Abarth 600e.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Hyundai Inster Standard Range of de Abarth 600e?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Hyundai Inster Standard Range indicatief ±33 minuten en bij de Abarth 600e ±35 minuten (piek 85 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Hyundai Inster Standard Range haalt 327 km WLTP, de Abarth 600e 334 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Hyundai Inster Standard Range ongeveer € 3,60 en met de Abarth 600e ongeveer € 4,28, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 42 kWh over 327 km voor de Hyundai Inster Standard Range, 51 kWh over 334 km voor de Abarth 600e. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.