EV-database

Genesis GV60 vs Nissan Ariya

De Genesis GV60 Sport en de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (466 vs 500 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de Genesis GV60 Sport (compacte SUV, 2022) en de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh (middelgrote SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkGenesis GV60 SportNissan Ariya e-4ORCE 87 kWh
Bruikbare accu77,4 kWh87 kWh
WLTP-bereik466 km500 km
Verbruik (berekend)16,6 kWh/100 km17,4 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)240 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 22 min± 45 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 224 km± 116 km
Thuisladen per 100 km€ 4,65€ 4,87
AandrijvingAWDAWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh: 500 tegenover 466 km — een verschil van 34 km (±7%).

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Genesis GV60 Sport beter met 21,8 tegen 45,3 minuten — 23,5 minuten ofwel ±52% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±224 km (bij de Genesis GV60 Sport) tegenover ±116 km (bij de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Genesis GV60 Sport beter met 16,6 tegen 17,4 kWh/100 km — 0,8 kWh/100 km ofwel ±5% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 33,20.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de Genesis GV60 Sport heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Genesis GV60 Sport de meeste punten. Wie de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Genesis GV60 Sport en Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Genesis GV60 Sport of de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Genesis GV60 Sport indicatief ±22 minuten en bij de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh ±45 minuten (piek 240 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Genesis GV60 en de Nissan Ariya?

Volgens de WLTP-opgave 466 km tegenover 500 km — een verschil van 34 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Genesis GV60 Sport ongeveer € 4,65 en met de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh ongeveer € 4,87, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.