EV-database

Genesis GV60 vs Kia EV6

Met 466 en 506 km WLTP-bereik liggen de Genesis GV60 Sport en de Kia EV6 77 kWh AWD in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Genesis GV60 Sport (compacte SUV, 2022) en de Kia EV6 77 kWh AWD (middelgrote SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkGenesis GV60 SportKia EV6 77 kWh AWD
Bruikbare accu77,4 kWh77,4 kWh
WLTP-bereik466 km506 km
Verbruik (berekend)16,6 kWh/100 km15,3 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)240 kW240 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 22 min± 22 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 224 km± 243 km
Thuisladen per 100 km€ 4,65€ 4,28
AandrijvingAWDAWD
V2Ljaja

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Kia EV6 77 kWh AWD beter met 506 tegen 466 km — 40 km ofwel ±9% uit elkaar.

Op de 10-80%-snellaadtijd ontlopen de twee elkaar niets: beide noteren 21,8 minuten. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±224 km (bij de Genesis GV60 Sport) tegenover ±243 km (bij de Kia EV6 77 kWh AWD) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Kia EV6 77 kWh AWD voor: 15,3 versus 16,6 kWh/100 km, oftewel 1,3 kWh/100 km (zo'n 8%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 55,15 verschil.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Kia EV6 77 kWh AWD de meeste punten. Wie de Genesis GV60 Sport overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Genesis GV60 Sport en Kia EV6 77 kWh AWD.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Genesis GV60 Sport of de Kia EV6 77 kWh AWD?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Genesis GV60 Sport indicatief ±22 minuten en bij de Kia EV6 77 kWh AWD ±22 minuten (piek 240 vs 240 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Genesis GV60 Sport haalt 466 km WLTP, de Kia EV6 77 kWh AWD 506 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Genesis GV60 Sport ongeveer € 4,65 en met de Kia EV6 77 kWh AWD ongeveer € 4,28, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.