Genesis GV60 vs Hyundai Ioniq 5
Met 466 en 481 km WLTP-bereik liggen de Genesis GV60 Sport en de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de Genesis GV60 Sport (compacte SUV, 2022) en de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD (middelgrote SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Genesis GV60 Sport | Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 77,4 kWh | 77,4 kWh |
| WLTP-bereik | 466 km | 481 km |
| Verbruik (berekend) | 16,6 kWh/100 km | 16,1 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 240 kW | 235 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 22 min | ± 22 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 224 km | ± 226 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,65 | € 4,51 |
| Aandrijving | AWD | AWD |
| V2L | ja | ja |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD beter met 481 tegen 466 km — 15 km ofwel ±3% uit elkaar.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Genesis GV60 Sport: 21,8 tegenover 22,3 minuten — een verschil van 0,5 minuten (±2%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Genesis GV60 Sport zo'n 224 km bij en bij de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD ongeveer 226 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD aan het langste eind met 16,1 om 16,6 kWh/100 km; dat scheelt 0,5 kWh/100 km, ruwweg 3%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 21,75 verschil.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Genesis GV60 Sport niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Genesis GV60 Sport en Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Genesis GV60 Sport of de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Genesis GV60 Sport indicatief ±22 minuten en bij de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD ±22 minuten (piek 240 vs 235 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Genesis GV60 en de Hyundai Ioniq 5?
Volgens de WLTP-opgave 466 km tegenover 481 km — een verschil van 15 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Genesis GV60 Sport ongeveer € 4,65 en met de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD ongeveer € 4,51, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.