EV-database

Genesis GV60 vs BMW iX2

Met 466 en 478 km WLTP-bereik liggen de Genesis GV60 Sport en de BMW iX2 eDrive20 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Genesis GV60 Sport (compacte SUV, 2022) en de BMW iX2 eDrive20 (compacte SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkGenesis GV60 SportBMW iX2 eDrive20
Bruikbare accu77,4 kWh65 kWh
WLTP-bereik466 km478 km
Verbruik (berekend)16,6 kWh/100 km13,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)240 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 22 min± 34 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 224 km± 148 km
Thuisladen per 100 km€ 4,65€ 3,81
AandrijvingAWDFWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de BMW iX2 eDrive20 voor: 478 versus 466 km, oftewel 12 km (zo'n 3%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Genesis GV60 Sport: 21,8 tegenover 33,9 minuten — een verschil van 12 minuten (±36%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±224 km (bij de Genesis GV60 Sport) tegenover ±148 km (bij de BMW iX2 eDrive20) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de BMW iX2 eDrive20 aan het langste eind met 13,6 om 16,6 kWh/100 km; dat scheelt 3 kWh/100 km, ruwweg 18%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 126,47.

Alleen de Genesis GV60 Sport heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de BMW iX2 eDrive20 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Genesis GV60 Sport niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Genesis GV60 Sport en BMW iX2 eDrive20.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Genesis GV60 Sport of de BMW iX2 eDrive20?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Genesis GV60 Sport indicatief ±22 minuten en bij de BMW iX2 eDrive20 ±34 minuten (piek 240 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Genesis GV60 Sport haalt 466 km WLTP, de BMW iX2 eDrive20 478 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Genesis GV60 Sport ongeveer € 4,65 en met de BMW iX2 eDrive20 ongeveer € 3,81, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.