EV-database

Ford Puma Gen-E vs Nissan Leaf

De Ford Puma Gen-E en de Nissan Leaf e+ 59 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (376 vs 385 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de Ford Puma Gen-E (compacte SUV, 2025) en de Nissan Leaf e+ 59 kWh (hatchback, 2019) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkFord Puma Gen-ENissan Leaf e+ 59 kWh
Bruikbare accu43 kWh59 kWh
WLTP-bereik376 km385 km
Verbruik (berekend)11,4 kWh/100 km15,3 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW6,6 kW
DC-snelladen (piek)100 kW100 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 29 min± 40 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 136 km± 101 km
Thuisladen per 100 km€ 3,20€ 4,29
AandrijvingFWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Nissan Leaf e+ 59 kWh aan het langste eind met 385 om 376 km; dat scheelt 9 km, ruwweg 2%.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Ford Puma Gen-E aan het langste eind met 29,1 om 40 minuten; dat scheelt 10,8 minuten, ruwweg 27%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Ford Puma Gen-E zo'n 136 km bij en bij de Nissan Leaf e+ 59 kWh ongeveer 101 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Ford Puma Gen-E: 11,4 tegenover 15,3 kWh/100 km — een verschil van 3,9 kWh/100 km (±25%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 163,32.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Ford Puma Gen-E met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Ford Puma Gen-E er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Nissan Leaf e+ 59 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Ford Puma Gen-E en Nissan Leaf e+ 59 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Ford Puma Gen-E of de Nissan Leaf e+ 59 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Ford Puma Gen-E indicatief ±29 minuten en bij de Nissan Leaf e+ 59 kWh ±40 minuten (piek 100 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 6,6 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Ford Puma Gen-E en de Nissan Leaf?

Volgens de WLTP-opgave 376 km tegenover 385 km — een verschil van 9 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Ford Puma Gen-E ongeveer € 3,20 en met de Nissan Leaf e+ 59 kWh ongeveer € 4,29, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.