EV-database

Ford Puma Gen-E vs Nissan Ariya

Met 376 en 403 km WLTP-bereik liggen de Ford Puma Gen-E en de Nissan Ariya 63 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Ford Puma Gen-E (compacte SUV, 2025) en de Nissan Ariya 63 kWh (middelgrote SUV, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkFord Puma Gen-ENissan Ariya 63 kWh
Bruikbare accu43 kWh63 kWh
WLTP-bereik376 km403 km
Verbruik (berekend)11,4 kWh/100 km15,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)100 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 29 min± 33 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 136 km± 129 km
Thuisladen per 100 km€ 3,20€ 4,38
AandrijvingFWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Nissan Ariya 63 kWh voor: 403 versus 376 km, oftewel 27 km (zo'n 7%) verschil.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Ford Puma Gen-E aan het langste eind met 29,1 om 32,8 minuten; dat scheelt 3,7 minuten, ruwweg 11%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Ford Puma Gen-E zo'n 136 km bij en bij de Nissan Ariya 63 kWh ongeveer 129 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Ford Puma Gen-E aan het langste eind met 11,4 om 15,6 kWh/100 km; dat scheelt 4,2 kWh/100 km, ruwweg 27%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 176,26 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Nissan Ariya 63 kWh met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Ford Puma Gen-E er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Nissan Ariya 63 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Ford Puma Gen-E en Nissan Ariya 63 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Ford Puma Gen-E of de Nissan Ariya 63 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Ford Puma Gen-E indicatief ±29 minuten en bij de Nissan Ariya 63 kWh ±33 minuten (piek 100 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Ford Puma Gen-E en de Nissan Ariya?

Volgens de WLTP-opgave 376 km tegenover 403 km — een verschil van 27 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Ford Puma Gen-E ongeveer € 3,20 en met de Nissan Ariya 63 kWh ongeveer € 4,38, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.