EV-database

Ford Puma Gen-E vs Kia EV6

Ford Puma Gen-E of Kia EV6 58 kWh: op papier 376 en 394 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Ford Puma Gen-E (compacte SUV, 2025) naast de Kia EV6 58 kWh (middelgrote SUV, 2021): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkFord Puma Gen-EKia EV6 58 kWh
Bruikbare accu43 kWh58 kWh
WLTP-bereik376 km394 km
Verbruik (berekend)11,4 kWh/100 km14,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW180 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 29 min± 22 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 136 km± 190 km
Thuisladen per 100 km€ 3,20€ 4,12
AandrijvingFWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Kia EV6 58 kWh voor: 394 versus 376 km, oftewel 18 km (zo'n 5%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Kia EV6 58 kWh: 21,8 tegenover 29,1 minuten — een verschil van 7,3 minuten (±25%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Ford Puma Gen-E zo'n 136 km bij en bij de Kia EV6 58 kWh ongeveer 190 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Ford Puma Gen-E beter met 11,4 tegen 14,7 kWh/100 km — 3,3 kWh/100 km ofwel ±22% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 137,95.

Alleen de Kia EV6 58 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Kia EV6 58 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Ford Puma Gen-E niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Ford Puma Gen-E en Kia EV6 58 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Ford Puma Gen-E of de Kia EV6 58 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Ford Puma Gen-E indicatief ±29 minuten en bij de Kia EV6 58 kWh ±22 minuten (piek 100 vs 180 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Ford Puma Gen-E en de Kia EV6?

Volgens de WLTP-opgave 376 km tegenover 394 km — een verschil van 18 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Ford Puma Gen-E ongeveer € 3,20 en met de Kia EV6 58 kWh ongeveer € 4,12, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Ford Puma Gen-E en Kia EV6?

De 100- en 180-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±29 en ±22 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.