EV-database

Ford Puma Gen-E vs Hyundai Ioniq 5

De Ford Puma Gen-E en de Hyundai Ioniq 5 58 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (376 vs 384 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Ford Puma Gen-E (compacte SUV, 2025) en de Hyundai Ioniq 5 58 kWh (middelgrote SUV, 2021) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkFord Puma Gen-EHyundai Ioniq 5 58 kWh
Bruikbare accu43 kWh58 kWh
WLTP-bereik376 km384 km
Verbruik (berekend)11,4 kWh/100 km15,1 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW175 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 29 min± 22 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 136 km± 180 km
Thuisladen per 100 km€ 3,20€ 4,23
AandrijvingFWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Hyundai Ioniq 5 58 kWh: 384 tegenover 376 km — een verschil van 8 km (±2%).

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Hyundai Ioniq 5 58 kWh beter met 22,5 tegen 29,1 minuten — 6,7 minuten ofwel ±23% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Ford Puma Gen-E zo'n 136 km bij en bij de Hyundai Ioniq 5 58 kWh ongeveer 180 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Ford Puma Gen-E beter met 11,4 tegen 15,1 kWh/100 km — 3,7 kWh/100 km ofwel ±24% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 154,06.

Alleen de Hyundai Ioniq 5 58 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Hyundai Ioniq 5 58 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Ford Puma Gen-E kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Ford Puma Gen-E en Hyundai Ioniq 5 58 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Ford Puma Gen-E of de Hyundai Ioniq 5 58 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Ford Puma Gen-E indicatief ±29 minuten en bij de Hyundai Ioniq 5 58 kWh ±22 minuten (piek 100 vs 175 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Ford Puma Gen-E en de Hyundai Ioniq 5?

Volgens de WLTP-opgave 376 km tegenover 384 km — een verschil van 8 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Ford Puma Gen-E ongeveer € 3,20 en met de Hyundai Ioniq 5 58 kWh ongeveer € 4,23, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 43 kWh over 376 km voor de Ford Puma Gen-E, 58 kWh over 384 km voor de Hyundai Ioniq 5 58 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.