EV-database

Ford Puma Gen-E vs Ford Explorer

Met 376 en 384 km WLTP-bereik liggen de Ford Puma Gen-E en de Ford Explorer Standard Range in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Ford Puma Gen-E (compacte SUV, 2025) en de Ford Explorer Standard Range (middelgrote SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkFord Puma Gen-EFord Explorer Standard Range
Bruikbare accu43 kWh52 kWh
WLTP-bereik376 km384 km
Verbruik (berekend)11,4 kWh/100 km13,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW145 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 29 min± 24 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 136 km± 166 km
Thuisladen per 100 km€ 3,20€ 3,79
AandrijvingFWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Ford Explorer Standard Range aan het langste eind met 384 om 376 km; dat scheelt 8 km, ruwweg 2%.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Ford Explorer Standard Range: 24,3 tegenover 29,1 minuten — een verschil van 4,8 minuten (±17%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Ford Puma Gen-E zo'n 136 km bij en bij de Ford Explorer Standard Range ongeveer 166 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Ford Puma Gen-E voor: 11,4 versus 13,5 kWh/100 km, oftewel 2,1 kWh/100 km (zo'n 16%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 88,43.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Ford Explorer Standard Range de meeste punten. Wie de Ford Puma Gen-E overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Ford Puma Gen-E en Ford Explorer Standard Range.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Ford Puma Gen-E of de Ford Explorer Standard Range?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Ford Puma Gen-E indicatief ±29 minuten en bij de Ford Explorer Standard Range ±24 minuten (piek 100 vs 145 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Ford Puma Gen-E en de Ford Explorer?

Volgens de WLTP-opgave 376 km tegenover 384 km — een verschil van 8 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Ford Puma Gen-E ongeveer € 3,20 en met de Ford Explorer Standard Range ongeveer € 3,79, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 43 kWh over 376 km voor de Ford Puma Gen-E, 52 kWh over 384 km voor de Ford Explorer Standard Range. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.