EV-database

Ford E-Transit Custom vs MG MG4

De Ford E-Transit Custom en de MG MG4 Standard 51 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (337 vs 350 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Ford E-Transit Custom (bestelbus/bedrijfswagen, 2024) en de MG MG4 Standard 51 kWh (hatchback, 2022) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkFord E-Transit CustomMG MG4 Standard 51 kWh
Bruikbare accu64 kWh50,8 kWh
WLTP-bereik337 km350 km
Verbruik (berekend)19 kWh/100 km14,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW6,6 kW
DC-snelladen (piek)125 kW117 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 29 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 102 km± 125 km
Thuisladen per 100 km€ 5,32€ 4,06
AandrijvingRWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de MG MG4 Standard 51 kWh voor: 350 versus 337 km, oftewel 13 km (zo'n 4%) verschil.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de MG MG4 Standard 51 kWh beter met 29,4 tegen 34,7 minuten — 5,3 minuten ofwel ±15% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Ford E-Transit Custom zo'n 102 km bij en bij de MG MG4 Standard 51 kWh ongeveer 125 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de MG MG4 Standard 51 kWh beter met 14,5 tegen 19 kWh/100 km — 4,5 kWh/100 km ofwel ±24% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 188,03.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Ford E-Transit Custom met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de MG MG4 Standard 51 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de MG MG4 Standard 51 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Ford E-Transit Custom niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Ford E-Transit Custom en MG MG4 Standard 51 kWh.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Ford E-Transit Custom of de MG MG4 Standard 51 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Ford E-Transit Custom indicatief ±35 minuten en bij de MG MG4 Standard 51 kWh ±29 minuten (piek 125 vs 117 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 6,6 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Ford E-Transit Custom en de MG MG4?

Volgens de WLTP-opgave 337 km tegenover 350 km — een verschil van 13 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Ford E-Transit Custom ongeveer € 5,32 en met de MG MG4 Standard 51 kWh ongeveer € 4,06, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.