Cupra Tavascan vs Peugeot e-3008
Cupra Tavascan VZ of Peugeot e-3008 73 kWh: op papier 522 en 527 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Wie twijfelt tussen de Cupra Tavascan VZ (middelgrote SUV, 2024) en de Peugeot e-3008 73 kWh (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Cupra Tavascan VZ | Peugeot e-3008 73 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 77 kWh | 73 kWh |
| WLTP-bereik | 522 km | 527 km |
| Verbruik (berekend) | 14,8 kWh/100 km | 13,9 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 135 kW | 160 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 39 min | ± 31 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 142 km | ± 179 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,13 | € 3,88 |
| Aandrijving | AWD | FWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Peugeot e-3008 73 kWh: 527 tegenover 522 km — een verschil van 5 km (±1%).
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Peugeot e-3008 73 kWh aan het langste eind met 30,9 om 38,6 minuten; dat scheelt 7,7 minuten, ruwweg 20%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Cupra Tavascan VZ zo'n 142 km bij en bij de Peugeot e-3008 73 kWh ongeveer 179 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Peugeot e-3008 73 kWh voor: 13,9 versus 14,8 kWh/100 km, oftewel 0,9 kWh/100 km (zo'n 6%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 37,76.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Peugeot e-3008 73 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Cupra Tavascan VZ niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Cupra Tavascan VZ en Peugeot e-3008 73 kWh.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Cupra Tavascan VZ of de Peugeot e-3008 73 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Cupra Tavascan VZ indicatief ±39 minuten en bij de Peugeot e-3008 73 kWh ±31 minuten (piek 135 vs 160 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Cupra Tavascan en de Peugeot e-3008?
Volgens de WLTP-opgave 522 km tegenover 527 km — een verschil van 5 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Cupra Tavascan VZ ongeveer € 4,13 en met de Peugeot e-3008 73 kWh ongeveer € 3,88, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.