Cupra Tavascan vs Kia EV6
Cupra Tavascan VZ of Kia EV6 77 kWh RWD: op papier 522 en 528 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Cupra Tavascan VZ (middelgrote SUV, 2024) en de Kia EV6 77 kWh RWD (middelgrote SUV, 2024) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Cupra Tavascan VZ | Kia EV6 77 kWh RWD |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 77 kWh | 77,4 kWh |
| WLTP-bereik | 522 km | 528 km |
| Verbruik (berekend) | 14,8 kWh/100 km | 14,7 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 135 kW | 240 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 39 min | ± 22 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 142 km | ± 254 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,13 | € 4,10 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Kia EV6 77 kWh RWD: 528 tegenover 522 km — een verschil van 6 km (±1%).
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Kia EV6 77 kWh RWD voor: 21,8 versus 38,6 minuten, oftewel 16,8 minuten (zo'n 43%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Cupra Tavascan VZ zo'n 142 km bij en bij de Kia EV6 77 kWh RWD ongeveer 254 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Kia EV6 77 kWh RWD beter met 14,7 tegen 14,8 kWh/100 km — 0,1 kWh/100 km ofwel ±1% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 3,86.
Alleen de Kia EV6 77 kWh RWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Kia EV6 77 kWh RWD de meeste punten. Wie de Cupra Tavascan VZ overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Cupra Tavascan VZ en Kia EV6 77 kWh RWD.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Cupra Tavascan VZ of de Kia EV6 77 kWh RWD?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Cupra Tavascan VZ indicatief ±39 minuten en bij de Kia EV6 77 kWh RWD ±22 minuten (piek 135 vs 240 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Cupra Tavascan en de Kia EV6?
Volgens de WLTP-opgave 522 km tegenover 528 km — een verschil van 6 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Cupra Tavascan VZ ongeveer € 4,13 en met de Kia EV6 77 kWh RWD ongeveer € 4,10, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Cupra Tavascan en Kia EV6?
De 135- en 240-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±39 en ±22 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.