EV-database

Citroën ë-C4 X vs Xpeng G6

De Citroën ë-C4 X 54 kWh en de Xpeng G6 Standard Range zitten qua bereik dicht bij elkaar (425 vs 435 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de Citroën ë-C4 X 54 kWh (sedan, 2023) en de Xpeng G6 Standard Range (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkCitroën ë-C4 X 54 kWhXpeng G6 Standard Range
Bruikbare accu48,1 kWh66 kWh
WLTP-bereik425 km435 km
Verbruik (berekend)11,3 kWh/100 km15,2 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW215 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 33 min± 21 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 137 km± 220 km
Thuisladen per 100 km€ 3,17€ 4,25
AandrijvingFWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Xpeng G6 Standard Range: 435 tegenover 425 km — een verschil van 10 km (±2%).

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Xpeng G6 Standard Range: 20,8 tegenover 32,6 minuten — een verschil van 11,8 minuten (±36%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Citroën ë-C4 X 54 kWh zo'n 137 km bij en bij de Xpeng G6 Standard Range ongeveer 220 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Citroën ë-C4 X 54 kWh voor: 11,3 versus 15,2 kWh/100 km, oftewel 3,9 kWh/100 km (zo'n 25%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 161,90.

Alleen de Xpeng G6 Standard Range heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Xpeng G6 Standard Range er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Citroën ë-C4 X 54 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Citroën ë-C4 X 54 kWh en Xpeng G6 Standard Range.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Citroën ë-C4 X 54 kWh of de Xpeng G6 Standard Range?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Citroën ë-C4 X 54 kWh indicatief ±33 minuten en bij de Xpeng G6 Standard Range ±21 minuten (piek 100 vs 215 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Citroën ë-C4 X en de Xpeng G6?

Volgens de WLTP-opgave 425 km tegenover 435 km — een verschil van 10 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Citroën ë-C4 X 54 kWh ongeveer € 3,17 en met de Xpeng G6 Standard Range ongeveer € 4,25, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Citroën ë-C4 X en Xpeng G6?

De 100- en 215-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±33 en ±21 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.