Citroën ë-C4 X vs Mini Countryman
Met 425 en 433 km WLTP-bereik liggen de Citroën ë-C4 X 54 kWh en de Mini Countryman SE ALL4 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de Citroën ë-C4 X 54 kWh (sedan, 2023) en de Mini Countryman SE ALL4 (compacte SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Citroën ë-C4 X 54 kWh | Mini Countryman SE ALL4 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 48,1 kWh | 64,6 kWh |
| WLTP-bereik | 425 km | 433 km |
| Verbruik (berekend) | 11,3 kWh/100 km | 14,9 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 100 kW | 130 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 33 min | ± 34 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 137 km | ± 135 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,17 | € 4,18 |
| Aandrijving | FWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de Mini Countryman SE ALL4 beter met 433 tegen 425 km — 8 km ofwel ±2% uit elkaar.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Citroën ë-C4 X 54 kWh voor: 32,6 versus 33,7 minuten, oftewel 1,1 minuten (zo'n 3%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Citroën ë-C4 X 54 kWh zo'n 137 km bij en bij de Mini Countryman SE ALL4 ongeveer 135 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Citroën ë-C4 X 54 kWh: 11,3 tegenover 14,9 kWh/100 km — een verschil van 3,6 kWh/100 km (±24%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 151,26 verschil.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Citroën ë-C4 X 54 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Mini Countryman SE ALL4 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Citroën ë-C4 X 54 kWh en Mini Countryman SE ALL4.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Citroën ë-C4 X 54 kWh of de Mini Countryman SE ALL4?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Citroën ë-C4 X 54 kWh indicatief ±33 minuten en bij de Mini Countryman SE ALL4 ±34 minuten (piek 100 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Citroën ë-C4 X en de Mini Countryman?
Volgens de WLTP-opgave 425 km tegenover 433 km — een verschil van 8 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Citroën ë-C4 X 54 kWh ongeveer € 3,17 en met de Mini Countryman SE ALL4 ongeveer € 4,18, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 48,1 kWh over 425 km voor de Citroën ë-C4 X 54 kWh, 64,6 kWh over 433 km voor de Mini Countryman SE ALL4. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.