EV-database

Citroën ë-C4 X vs Kia EV4

Met 425 en 440 km WLTP-bereik liggen de Citroën ë-C4 X 54 kWh en de Kia EV4 58 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Citroën ë-C4 X 54 kWh (sedan, 2023) en de Kia EV4 58 kWh (hatchback, 2025) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkCitroën ë-C4 X 54 kWhKia EV4 58 kWh
Bruikbare accu48,1 kWh58,3 kWh
WLTP-bereik425 km440 km
Verbruik (berekend)11,3 kWh/100 km13,2 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW102 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 33 min± 39 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 137 km± 119 km
Thuisladen per 100 km€ 3,17€ 3,71
AandrijvingFWDFWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Kia EV4 58 kWh: 440 tegenover 425 km — een verschil van 15 km (±4%).

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Citroën ë-C4 X 54 kWh beter met 32,6 tegen 38,7 minuten — 6,1 minuten ofwel ±16% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Citroën ë-C4 X 54 kWh zo'n 137 km bij en bij de Kia EV4 58 kWh ongeveer 119 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Citroën ë-C4 X 54 kWh voor: 11,3 versus 13,2 kWh/100 km, oftewel 1,9 kWh/100 km (zo'n 15%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 81,16.

Alleen de Kia EV4 58 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Citroën ë-C4 X 54 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Kia EV4 58 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Citroën ë-C4 X 54 kWh en Kia EV4 58 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Citroën ë-C4 X 54 kWh of de Kia EV4 58 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Citroën ë-C4 X 54 kWh indicatief ±33 minuten en bij de Kia EV4 58 kWh ±39 minuten (piek 100 vs 102 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Citroën ë-C4 X en de Kia EV4?

Volgens de WLTP-opgave 425 km tegenover 440 km — een verschil van 15 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Citroën ë-C4 X 54 kWh ongeveer € 3,17 en met de Kia EV4 58 kWh ongeveer € 3,71, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.