EV-database

Citroën ë-C4 vs Renault Scenic E-Tech

Citroën ë-C4 54 kWh of Renault Scenic E-Tech Standard Range: op papier 415 en 430 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de Citroën ë-C4 54 kWh (hatchback, 2023) en de Renault Scenic E-Tech Standard Range (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkCitroën ë-C4 54 kWhRenault Scenic E-Tech Standard Range
Bruikbare accu48,1 kWh60 kWh
WLTP-bereik415 km430 km
Verbruik (berekend)11,6 kWh/100 km14 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)100 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 33 min± 31 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 134 km± 144 km
Thuisladen per 100 km€ 3,25€ 3,91
AandrijvingFWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Renault Scenic E-Tech Standard Range beter met 430 tegen 415 km — 15 km ofwel ±4% uit elkaar.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Renault Scenic E-Tech Standard Range voor: 31,3 versus 32,6 minuten, oftewel 1,3 minuten (zo'n 4%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Citroën ë-C4 54 kWh zo'n 134 km bij en bij de Renault Scenic E-Tech Standard Range ongeveer 144 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Citroën ë-C4 54 kWh aan het langste eind met 11,6 om 14 kWh/100 km; dat scheelt 2,4 kWh/100 km, ruwweg 17%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 99,25.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Scenic E-Tech Standard Range met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Renault Scenic E-Tech Standard Range er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Citroën ë-C4 54 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Citroën ë-C4 54 kWh en Renault Scenic E-Tech Standard Range.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Citroën ë-C4 54 kWh of de Renault Scenic E-Tech Standard Range?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Citroën ë-C4 54 kWh indicatief ±33 minuten en bij de Renault Scenic E-Tech Standard Range ±31 minuten (piek 100 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Citroën ë-C4 en de Renault Scenic E-Tech?

Volgens de WLTP-opgave 415 km tegenover 430 km — een verschil van 15 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Citroën ë-C4 54 kWh ongeveer € 3,25 en met de Renault Scenic E-Tech Standard Range ongeveer € 3,91, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 48,1 kWh over 415 km voor de Citroën ë-C4 54 kWh, 60 kWh over 430 km voor de Renault Scenic E-Tech Standard Range. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.