EV-database

Citroën ë-C4 vs BYD Atto 3

Met 415 en 420 km WLTP-bereik liggen de Citroën ë-C4 54 kWh en de BYD Atto 3 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Citroën ë-C4 54 kWh (hatchback, 2023) en de BYD Atto 3 (compacte SUV, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkCitroën ë-C4 54 kWhBYD Atto 3
Bruikbare accu48,1 kWh60,5 kWh
WLTP-bereik415 km420 km
Verbruik (berekend)11,6 kWh/100 km14,4 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW88 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 33 min± 47 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 134 km± 95 km
Thuisladen per 100 km€ 3,25€ 4,03
AandrijvingFWDFWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de BYD Atto 3 aan het langste eind met 420 om 415 km; dat scheelt 5 km, ruwweg 1%.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Citroën ë-C4 54 kWh aan het langste eind met 32,6 om 46,6 minuten; dat scheelt 14 minuten, ruwweg 30%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±134 km (bij de Citroën ë-C4 54 kWh) tegenover ±95 km (bij de BYD Atto 3) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Citroën ë-C4 54 kWh aan het langste eind met 11,6 om 14,4 kWh/100 km; dat scheelt 2,8 kWh/100 km, ruwweg 20%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 118,20.

Alleen de BYD Atto 3 heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Citroën ë-C4 54 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BYD Atto 3 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Citroën ë-C4 54 kWh en BYD Atto 3.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Citroën ë-C4 54 kWh of de BYD Atto 3?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Citroën ë-C4 54 kWh indicatief ±33 minuten en bij de BYD Atto 3 ±47 minuten (piek 100 vs 88 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Citroën ë-C4 54 kWh haalt 415 km WLTP, de BYD Atto 3 420 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Citroën ë-C4 54 kWh ongeveer € 3,25 en met de BYD Atto 3 ongeveer € 4,03, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 48,1 kWh over 415 km voor de Citroën ë-C4 54 kWh, 60,5 kWh over 420 km voor de BYD Atto 3. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.