EV-database

Citroën ë-C3 vs MG MG4

Citroën ë-C3 44 kWh of MG MG4 Standard 51 kWh: op papier 320 en 350 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Citroën ë-C3 44 kWh (stadsauto, 2024) naast de MG MG4 Standard 51 kWh (hatchback, 2022): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkCitroën ë-C3 44 kWhMG MG4 Standard 51 kWh
Bruikbare accu44 kWh50,8 kWh
WLTP-bereik320 km350 km
Verbruik (berekend)13,8 kWh/100 km14,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW6,6 kW
DC-snelladen (piek)100 kW117 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 30 min± 29 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 113 km± 125 km
Thuisladen per 100 km€ 3,85€ 4,06
AandrijvingFWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de MG MG4 Standard 51 kWh aan het langste eind met 350 om 320 km; dat scheelt 30 km, ruwweg 9%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de MG MG4 Standard 51 kWh voor: 29,4 versus 29,8 minuten, oftewel 0,4 minuten (zo'n 1%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±113 km (bij de Citroën ë-C3 44 kWh) tegenover ±125 km (bij de MG MG4 Standard 51 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Citroën ë-C3 44 kWh beter met 13,8 tegen 14,5 kWh/100 km — 0,8 kWh/100 km ofwel ±5% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 32,10 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Citroën ë-C3 44 kWh met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de MG MG4 Standard 51 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de MG MG4 Standard 51 kWh de meeste punten. Wie de Citroën ë-C3 44 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Citroën ë-C3 44 kWh en MG MG4 Standard 51 kWh.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Citroën ë-C3 44 kWh of de MG MG4 Standard 51 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Citroën ë-C3 44 kWh indicatief ±30 minuten en bij de MG MG4 Standard 51 kWh ±29 minuten (piek 100 vs 117 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 6,6 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Citroën ë-C3 en de MG MG4?

Volgens de WLTP-opgave 320 km tegenover 350 km — een verschil van 30 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Citroën ë-C3 44 kWh ongeveer € 3,85 en met de MG MG4 Standard 51 kWh ongeveer € 4,06, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 44 kWh over 320 km voor de Citroën ë-C3 44 kWh, 50,8 kWh over 350 km voor de MG MG4 Standard 51 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.