BYD Tang vs Mercedes-Benz EQA
Met 530 en 560 km WLTP-bereik liggen de BYD Tang en de Mercedes-Benz EQA 250+ in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de BYD Tang (grote SUV, 2023) en de Mercedes-Benz EQA 250+ (compacte SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BYD Tang | Mercedes-Benz EQA 250+ |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 108,8 kWh | 70,5 kWh |
| WLTP-bereik | 530 km | 560 km |
| Verbruik (berekend) | 20,5 kWh/100 km | 12,6 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 170 kW | 100 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 43 min | ± 48 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 128 km | ± 123 km |
| Thuisladen per 100 km | € 5,75 | € 3,53 |
| Aandrijving | AWD | FWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Mercedes-Benz EQA 250+ voor: 560 versus 530 km, oftewel 30 km (zo'n 6%) verschil.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de BYD Tang aan het langste eind met 43,4 om 47,8 minuten; dat scheelt 4,4 minuten, ruwweg 9%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BYD Tang zo'n 128 km bij en bij de Mercedes-Benz EQA 250+ ongeveer 123 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Mercedes-Benz EQA 250+ aan het langste eind met 12,6 om 20,5 kWh/100 km; dat scheelt 7,9 kWh/100 km, ruwweg 39%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 333,44.
Alleen de BYD Tang heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Mercedes-Benz EQA 250+ als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BYD Tang niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: BYD Tang en Mercedes-Benz EQA 250+.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BYD Tang of de Mercedes-Benz EQA 250+?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BYD Tang indicatief ±43 minuten en bij de Mercedes-Benz EQA 250+ ±48 minuten (piek 170 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de BYD Tang en de Mercedes-Benz EQA?
Volgens de WLTP-opgave 530 km tegenover 560 km — een verschil van 30 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BYD Tang ongeveer € 5,75 en met de Mercedes-Benz EQA 250+ ongeveer € 3,53, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BYD Tang en Mercedes-Benz EQA?
De 170- en 100-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±43 en ±48 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.