BYD Seal vs Skoda Enyaq Coupé
Met 570 en 570 km WLTP-bereik liggen de BYD Seal RWD en de Skoda Enyaq Coupé 85 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de BYD Seal RWD (sedan, 2023) en de Skoda Enyaq Coupé 85 (middelgrote SUV, 2024) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BYD Seal RWD | Skoda Enyaq Coupé 85 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 82,5 kWh | 77 kWh |
| WLTP-bereik | 570 km | 570 km |
| Verbruik (berekend) | 14,5 kWh/100 km | 13,5 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 150 kW | 175 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 37 min | ± 30 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 161 km | ± 201 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,05 | € 3,78 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik ontlopen de twee elkaar niets: beide noteren 570 km.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Skoda Enyaq Coupé 85 voor: 29,8 versus 37,3 minuten, oftewel 7,5 minuten (zo'n 20%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BYD Seal RWD zo'n 161 km bij en bij de Skoda Enyaq Coupé 85 ongeveer 201 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Skoda Enyaq Coupé 85: 13,5 tegenover 14,5 kWh/100 km — een verschil van 1 kWh/100 km (±7%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 40,53 verschil.
Alleen de BYD Seal RWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Skoda Enyaq Coupé 85 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BYD Seal RWD kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BYD Seal RWD en Skoda Enyaq Coupé 85.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BYD Seal RWD of de Skoda Enyaq Coupé 85?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BYD Seal RWD indicatief ±37 minuten en bij de Skoda Enyaq Coupé 85 ±30 minuten (piek 150 vs 175 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de BYD Seal RWD haalt 570 km WLTP, de Skoda Enyaq Coupé 85 570 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BYD Seal RWD ongeveer € 4,05 en met de Skoda Enyaq Coupé 85 ongeveer € 3,78, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.